remonty od podstaw, wykończenia wnętrz, adaptacja poddaszy, gładzie, malowanie, elektryka.


"Każda praca jest dobra, o ile jest dobrze wykonywana."

Albert Eistein

Wybór materiałów do łazienki

przykladowa lazienka

Kupowanie płytek do łazienki wcale nie jest takie proste, jak na pierwszy rzut oka może nam się wydawać.

Musimy liczyć się z tym, że płytki ułożone już na ścianie razem z zamontowanymi urządzeniami sanitarnymi mogą dać odmienny efekt niż zamierzony. Dlatego projektanci polecają wykonanie projektu. Można zlecić to firmie lub wykonać taki projekt we własnym zakresie.

Na rynku obecnie jest rozmaitość jeśli chodzi o kolorystyke, wzornictwo czy wielkość glazury. Są płytki bardzo duże, jak również małe kafelki tworzące dekoracyjną mozaikę. Musimy liczyć się z tym, że na ścianach będą docinki. W zależności od formatu płytek mogą być duże lub małe kawałki, które należeć będzie dociąc na wymiar. Uwzględnijmy to podczas wyboru, zwróćmy uwagę na rozmiary płytek, pamiętajmy, też że płytka otoczona będzie fugą zazwyczaj 3 minimetrową.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to wybieramy płytki już do określonego wyglądu / designu. Kupowanie na czuja może wypalić, jednak w przypadku gdy kolorystyka będzie się ze sobą gryźć, możemy delikatnie mówiąc nie być zadowoleni. W łazience mamy się czuć komfortowo, czysto i przyjemnie. Warto pokombinować z komponentem kontrastowym kolor płytki - fuga, lub wg uznania postawić na matowość i toniczność.